Будівельний паспорт забудови земельної ділянки Львів

+380994806229 WhatsApp, Telegram, Viber

вартість супроводу з отримання будпаспорту – договірна

вартість послуг архітектора, геодезиста включені у вартість послуг юристів


Будівельний паспорт забудови земельної ділянки Львів – це декларативний документ та в якомусь роді і дозвільний документ, який дає можливість на будівництво житлових та інших будівель не вище двох поверхів та площею не більше ніж 500 м2. Будпаспорт Львів визначає комплекс містобудівних та архітектурних вимог до розміщення і будівництва індивідуального (садибного) житлового, садового, дачного будинку, господарських будівель, споруд, гаражів, елементів інженерного захисту, благоустрою та озеленення на земельній ділянці, також в будівельному паспорті зазначаються відстані до меж земельної ділянки, червоних ліній тощо.

Отримання будівельного паспорту забудови земельної ділянки у Львові досить не простий процес, який вимагає певних знань у підготовці та подачі документів до Управління архітектури та урбаністики. Віднедавна цей процес був спрощений, так як скасували необхідність погодження інженерних мереж у комунальних службах для отримання будпаспорту у Львові.

Будівельний паспорт, а саме його наявність дає змогу подати повідомлення про початок будівельних робіт, зареєструвати декларацію про готовність обʼєкту до експлуатації та в подальшому зареєструвати право власності на новозбудований обʼєкт.

Наші юристи мають значний досвід в отриманні дозвільних та декларативних документів у сфері будівництва, а тому з нашим супроводом Ваш обʼєкт будівництва розпочнеться зі всіма необхідними для цього документами та у визначені Вами строки.


НЕОБХІДНІ ДОКУМЕНТИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ БУДВЕЛЬНОГО ПАСПОРТУ ЗАБУДОВИ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ
| ЛЬВІВ |

Уповноваженим органом у видачі будівельного паспорту земельної ділянки у Львові є Управління архітектури та урбаністики (далі за текстом – УАУ). Будівельний паспорт видається на підставі поданих заявником документів, а тому їх повнота та правильність запорука швидкого отримання будпаспорту.

Необхідними документами для отримання будпаспорту є:

1. ЗАЯВА на імʼя начальника УАУ встановленої форми із зазначенням реквізитів заявника, кадастрового номеру земельної ділянки, адреси її місцезнаходження та найменування обʼєкту будівництва.

2. ДОВІРЕНІСТЬ на вчинення дій, якщо заява на отримання будпаспорту подається представником.

3. НОТАРІАЛЬНО ЗАСВІДЧЕНІ КОПІЇ ПРАВОВСТАНОВЛЮЮЧИХ ДОКУМЕНТІВ на земельну ділянку та нерухоме майна, що знаходиться на земельній ділянці.

4. НОТАРІАЛЬНО ЗАВІРЕНА ЗГОДА СПІВЛАСНИКІВ земельної ділянки.

5. АКТУАЛЬНА ФОТОФІКСАЦІЯ земельної ділянки.

6. ВИСНОВОК управління охорони історичного середовища – у разі реалізації намірів забудови земельної ділянки в історичному ареалі м. Львова.

7. ЕСКІЗ намірів забудови земельної ділянки, який повинен відповідати наступним вимогам:

  1. Повинен бути виконаний кваліфікованим спеціалістом;
  2. Розміщений на топографо-геодезичному зніманні М 1:500;
  3. Повинен містити: фасади будівель та споруд з зазначенням висотних відміток; плани поверхів; план даху; розрізи.
  4. Креслення схеми генерального плану забудови земельної ділянки повинно містити таку інформацію:
    • Поверховість будівлі/споруди (гранично допустима).
    • Відсоток забудови земельної ділянки.
    • Відступи будівлі/споруди від меж земельної ділянки, на якій проектується об’єкт.
    • Відступи будівлі/споруди від інженерних мереж.
    • Відступи будівлі/споруди від суміжної забудови.
    • Відступи від об’єкта проектування до червоних ліній та ліній регулювання забудови.
    • Основні техніко-економічні показники.
    • Елементи благоустрою на земельній ділянці.
    • Організація під’їздів до будівлі/споруди тощо.

Будівельний паспорт забудови земельної ділянки не можливо отримати без вказаних документів. Перелік цих документів є основним але не вичерпним. Отримання будпаспорту містить дуже багато нюансів, не знання яких відтягує заплановані строки.

Основним документом з переліку необхідних документів на отримання будівельного паспорту є ЕСКІЗ, який повинен бути розроблений відповідно до завдань замовника (заявника) кваліфікованим архітектором. Часто-густо його не повнота та відсутність певних реквізитів або помилок є підставою у відмові в отриманні будпаспорту.

Будпаспорт у Львові також не можливо отримати, коли цільове призначення земельної ділянки не співпадає з намірами будівництва або земельна ділянка знаходиться не в тому функціональному призначені, відповідно до генплану або зонінгу, відповідно до намірів будівницва.


ОСОБЛИВОСТІ отримання будівельного паспорту забудови земельної ділянки
| ЛЬВІВ |

Будівельний паспорт видається вже без погодження інженерних мереж, що досить пришвидшує строки в його отриманні. Достатньо буде здійснити перевірку геодезичного знімання у відповідній службі ЛМР.

Отримання будівельного паспорту розпочинається з виготовлення геодезичного знімання у М 1:500. Вказане знімання повинне бути виготовлене сертифікованим інженером та строком дії не більше 1 року.

Генеральний план ескізу виготовляється сертифікованим архітектором на основі геодезичного знімання. Будівельний паспорт без розроблення ескізу не можливий. Крім, основних вимог ескіз повинен містити фасади, розрізи, ТЕП, розміщення господарських споруд. Якщо будівельний паспорт отримується для здійснення реконструкції нерухомого майна, що розміщене на земельній ділянці, – то додатково слід надати креслення цього нерухомого майна та його технічний паспорт.

Будівництво на основі будівельного паспорту садових будинків в зоні Ж-1 – не допускається.

Будпаспорт на будівництво житлового будинку з цільовим призначенням земельної ділянки для колективного або індивідуального садівництва – не видається.


ПОЗИЦІЯ УАУ ЩОДО ВІДСТУПІВ ДО МЕЖ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ

Відповідно до п. 6.1.41 будівельних норм ДБН Б.2.2-12:2019 при розміщенні будинків в кварталах із сформованою забудовою для догляду за будинками і здійснення поточного ремонту відстань до межі суміжної земельної ділянки від найбільш виступаючої конструкції стіни будинку слід приймати не менше ніж 1,0 м. При цьому, має бути забезпечене виконання необхідних інженерно-технічних заходів, що запобігатимуть попаданню атмосферних опадів з покрівель та карнизів будівель на територію суміжних ділянок або взаємо-узгоджене водовідведення згідно з вимогами ДБН В. 1.1-25.

Для нової садибної та дачної забудови відстань від межі слід встановлювати не менше 3 м.

Законодавчого визначення кварталу з сформованої забудови не має, а тому часто-густо будівельний паспорт забудови земельної ділянки не видається з причин різного тлумачення органами архітектури поняття “сформованої забудови”.

Є розʼяснення розробника ДБН 2019 року ДП “Український державний науково дослідницький інститут проектування міст “Діпромісто” щодо вказаного пункту. Вказаним пунктом визначаються відстані від межі з суміжною земельною ділянкою до садибного житлового будинку, в кварталах з сформованою протягом багатьох років забудовою при будівництві житлових будинків на вільних земельних ділянках або проведені реконструкції існуючих будинків, відстань слід приймати не менше 1 м. При розміщенні житлових будинків у нових кварталах населених пунктів, що знаходяться у процесі забудови, відстань від межі слід встановлювати не менше 3 м. При цьому, як в першому так і другому випадку, повинні бути забезпечені вимоги до нормативних протипожежних відстаней між будинками і спорудами в межах окремої земельної ділянки так і відносно суміжної. СКАН-КОПІЯ відповіді надається в кінці цієї статті.

Будівельний паспорт на нове будівництво або реконструкцію видається Управлінням архітектури та урбаністики Львівської міської ради при наступних відступах до меж земельної ділянки:
НОВЕ будівництво: відступи до меж земельної ділянки слід проектувати не менше ніж 3 метра при умові, що хоча б одна із земельних ділянок, що межує є не забудованою або не сформованою.
РЕКОНСТРУКЦІЯ: відступи до меж земельної ділянки слід проектувати не менше ніж 1 метра, для можливості отримання будпаспорту.

Отже, будівельний паспорт забудови земельної ділянки видається УАУ з дотриманням вищезазначених норм, а проектування та будівництво з порушенням вказаних норм є підставою у відмові в отриманні будпаспорту.


❓Що входить до нашої послуги?

Юристи Юридичної компанії “Правовий сегмент”:
– проконсультують Вас про отримання будівельного паспорту забудови земельної ділянки у конкретно Вашій ситуації;
– підготують повний пакет документів (наш сертифікований архітектор виготовить ескіз забудови земельної ділянки та будинку);
– організують зустріч у нотаріуса для засвідчення документів та згоди співвласників для забудови земельної ділянки (за необхідності);
– отримають геопідоснову земельної ділянки;
– отримають витяг з генерального плану садового або гаражного кооперативу (за необхідності);
– отримають ТУ на підключення комунікацій (за необхідності);
– отримають витяг з ДЗК про земельну ділянку тощо.

Ви отримаєте!

Отримання будівельного паспорту забудови земельної ділянки Львів здійснене нашою Юридичною компанією “Правовий сегмент” гарантовано пройде у строки до 20 робочих днівНаш комплексний та системний підхід до отримання будівельного паспорту забудови земельної ділянки буде гарантією швидкого будівництва, здачі об’єкта до есплуатації та реєстрації права власності на об’єкт.

Документи, які Ви отримаєте:
1. Паспорт забудови земельної ділянки.
2. Ескіз забудови земельної ділянки та ескіз будинку (виготовлений сертифікованим архітектором).
3. ТУ на підключення до комунікацій (за необхідності).
4. Геопідоснову земельної ділянки М 1:500.
5. Витяг з ДЗК.
6. Витяг з генерального плану садового або гаражного кооперативу (за необхідності).
7. Письмову консультацію наших юристів щодо процедури внесення змін до будпаспорту.

Замовити супровід отримання будівельного паспорту забудови земельної ділянки у Львові або отримати безкоштовну консультацію можна за телефоном +380994806229 WhatsApp, Viber, Telegram

м. Львів
тел.: +380994806229 WhatsApp, Viber, Telegram
email@legal-s.com.ua
10:00 – 19:00, ПН-ПТ

ОНЛАЙН ЮРИДИЧНИЙ КОНСУЛЬТАНТ “ПРАВОВИЙ СЕГМЕНТ”

Питання, які часто задають?

Будівельний паспорт забудови земельної ділянки Львів дає право на будівництво житлового будинку?

Ні, будівельний паспорт визначає комплекс містобудівних та архітектурних вимог до обʼєкту будівництва. Після отримання будпаспорту слід подати ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ПОЧАТОК БУДІВЕЛЬНИХ РОБІТ і вже після його реєстрації, в заявника виникає право на будівництво.

Отримання будпаспорту у Львові без погодження інженерних мереж, від коли це стало можливим?

З 2022 року відсутня необхідність в погодженні наявності інженерних мереж для отримання будпаспорту, однак геодезичне знімання необхідно перевірити у Відділі інженерних споруд, транспорту та геослужби.

Чому в Порядку видачі будівельного паспорта забудови земельної ділянки затвердженому Наказом від 05.07.2011  № 103 менший перелік документів ніж зазначений у цій статті?

Отримання будпаспорту у Львові відбувається з тим переліком, який зазначений в даній статті.

Чи можливо самостійно виготовити Ескіз без звернення до архітектора?

В інформаційній картці, яка затверджена Наказом управління архітектури та урбаністики департаменту містобудування Львівської міської ради No 11 від 06.05.2022 ЗАЗНАЧЕНО, що ескіз намірів забудови, повинен бути виконаний спеціалізованою проектною організацією або архітектором, що має кваліфікаційний сертифікат.

Будівельний паспорт забудови земельної ділянки був виданий у 2012 році, необхідно внести до нього зміни, який порядок?

Порядок, такий же як і при отриманні будпаспорту, однак перелік необхідних документів залежить від тих змін, які потрібно внести.


Якщо Вам не зрозуміло як відбувається отримання будівельного паспорту у Львові можете звернутися заповнивши вищезазначену форму або зателефонувати за телефоном +380994806229 WhatsApp, Viber, Telegram!

будівельний паспорт Львів, отримання будівельного паспорту у Львові, видача будпаспорту Львів, юристи по будівництву Львів, повідомлення про початок будівельних робіт, оформлення будівельного паспорту забудови земельної ділянки у Львові, будівельних паспорт забудови земельної ділянки Львів, перелік документів для будівельного паспорту Львів